O mně

Ahoj,

vítám Tě v mém háčkovaném a šitém království. Už od malička mě hodně bavilo všechno možné přetvářet a vytvářet nové věci. Nejvíc by o tom asi mohla vyprávět moje babička, ke které jsem jezdila na prázdniny a vždycky jí vytahala všechna klubíčka, staré oblečení, knoflíky, korálky, ... a už jsem „řádila". Dodnes si pamatuju, jak jsem si z dědových starých montérek v ruce ušila minisukýnku a pak ji hrdě nosila ven :o)

Pak přišla střední a vysoká škola a na ruční práce nezbýval čas. Osud si se mnou ale pohrál a narodil se nám těžce postižený syn. A já nutně potřebovala zaměstnat ruce a hlavu. A tak jsem se po letech vrátila k pletení náramků přátelství a tvoření z korálků. Naučila jsem se háčkovat a to mě pohltilo natolik, že jsem začala psát svoje vlastní návody.

K šití jsem se dostala až mnohem později a vlastně takovou náhodou. Vždycky říkám, že jsem nezačala šít KVŮLI synovi, ale DÍKY němu ❤ Do šití jsem se úplně zamilovala. Baví mě učit se nové a nové věci, posouvat se dál. Miluju ten proces, kdy se z kusu látky stává konkrétní věc, kdy dostává tvar. Nejvíc šiju balonové sukně a mikiny, v menší míře také trička, čepice, nákrčníky,... A nedávno jsem objevila i kouzlo šití kabelek a batohů :o)

Mám ráda originály (a tak trochu jsem proti fast fashion a otřesným podmínkám, ve kterých se ty kvanta oblečení vyrábí), proto u mě většinou najdete maximálně 3 (ale to už se mi ta látka musí opravdu hooooodně líbit), stejné nebo spíše podobné kousky. Nešiju žádné velké série.

Pokud se ti moje tvorba líbí, napiš mi. Moc ráda Ti ušiju nebo uháčkuju něco, co Tě potěší a vykouzlí Tobě nebo Tvým blízkým úsměv na tváři.

Krásný den ❤

 

 ja (2)